Hudební

V hudebním oboru nabízíme hru na klavír, housle, violoncello, kytaru, basovou kytaru, akordeon, příčnou i zobcovou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, pozoun, elektronické klávesy, bicí nástroje. Dále zde vyučujeme sólový a sborový zpěv.

Velkou výzvou pro naše žáky je být součástí hudebních těles jako je hudební uskupení Prvoci, dechový orchestr Lego nebo komorní soubory: dechový soubor Nocturno, kytarový soubor a komorní houslový soubor. Pro příznivce zpěvu zde působí Milevský dětský sbor, jemuž předchází pěvecké sbory pro nejmenší – Milevská kuřátka a Milevské notičky.

Žáci pravidelně vystupují na koncertech v budově školy nebo i mimo ni, v seniorských klubech, Galerii M, klášteře, domu kultury, příležitostně i za hranicemi města Milevska. Také se zúčastňují soutěží žáků základních uměleckých škol, které mají dlouhou tradici.

Do hudebního oboru přijímáme děti ve věku 5 let po úspěšném absolvování talentové zkoušky, která se koná v první polovině měsíce června. V případě zájmu vyplňte elektronickou přihlášku a budete na tuto zkoušku telefonicky pozváni. Studium v hudebním oboru se po ukončení prvního (7 let) i druhého stupně (4 roky) zakončuje velmi populárními absolventskými koncerty.